Skin streaming – dlaczego warto zdecydować się na tę metodę pielęgnacyjną?

Cheerful Latin woman washing face with facial cleanser face wash soap scrubbing with skincare cleansing product smiles gently wears t shirt isolated over blue background. Personal care concept

Dbanie o skórę powinno być regularne, a stosowanie określonych kosmetyków dopasowanych do typu cery powtarzalne. Używanie nowych produktów pod wpływem mody nie zawsze jest dobrym pomysłem, bo przede wszystkim powinny być one dostosowane do potrzeb cery. Dziś dowiecie się, dlaczego warto zdecydować się na rutynę pielęgnacyjną skin streaming i jakie kosmetyki warto wybrać.

Skin streaming – na czym polega i dlaczego warto zdecydować się na tę metodę pielęgnacyjną?

Stosowanie dużej ilości kosmetyków nie zawsze jest dobrym pomysłem. Nie wszystkie muszą być niezbędne dla naszej cery. Warto decydować się jedynie na te, które rzeczywiście wpływają na stan skóry zapewniając jej optymalne oczyszczenie, nawilżenie, czy też ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Może się okazać, że np. peeling kwasowy, który poleciła Ci koleżanka, Tobie zupełnie nie będzie odpowiadał czy wręcz powodował podrażnienia. To samo dotyczy kremów. Są osoby, które uczulone są na retinol i nie powinny go stosować. Są też takie, których skóra alergicznie reaguje np. na salicylany. Bywa również tak, że nie trzeba stosować oczyszczania dwufazowego, bo skóra nie jest skłonna do podrażnień, czy też zatykania porów i wtedy wystarczy sięgnąć po jeden kosmetyk typu płyn micelarny i nie trzeba dodatkowo stosować żelu myjącego na bazie wody. Skin streaming to metoda pielęgnacyjna, która polega na dostosowywaniu pielęgnacji do swoich indywidualnych potrzeb. Nie musi oznaczać to redukcji używanych kosmetyków, jeśli są dopasowane do rodzaju cery i ich zastosowanie jest zasadne. Chodzi o to, by wyeliminować z pielęgnacji te kosmetyki, które są zbędne bądź szkodliwe dla skóry. W ten sposób można ograniczyć ryzyko powstawania podrażnień i uczuleń, czy też przyspieszyć codzienną rutynę pielęgnacyjną.

Jakie kosmetyki warto wybrać w ramach skin streaming?

Skin streaming to metoda pielęgnacyjna, w której można stosować kosmetyki oczyszczające, nawilżające, ochronne, ale i odżywcze. Można sięgnąć po takie, które są dość uniwersalne dla różnych rodzajów cery. Najlepiej wybierać takie, które mają jak najbardziej naturalny skład, gdyż jest małe prawdopodobieństwo, że będą uczulać. Ponadto składniki powinny mieć wszechstronne i dość uniwersalne działanie. Wśród nich można wymienić choćby kwas hialuronowy czy niacynamid. Produkty kosmetyczne zawierające te składniki sprawdzają się do każdego typu cery od suchej po tłustą i od problematycznej, przez dojrzałą aż po normalną. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry i humektantem. Wiąże wodę w skórze i zapobiega jej nadmiernemu odparowaniu. Jednocześnie ma działanie nawilżające i wpływa na syntezę kolagenu. Niacynamid rozjaśnia przebarwienia, reguluje wydzielanie sebum, a także stymuluje wzrost produkcji kolagenu i elastyny. Do codziennego stosowania i każdego typu cery sprawdzi się także serum lub krem z kwasem hialuronowym i witaminą C. Do oczyszczania skóry uniwersalnym produktem jest płyn micelarny, który sprawdzi się zarówno do cery suchej, tłustej, jak i mieszanej. Oczywiście do swojej rutyny pielęgnacyjnej w ramach skin streaming można wprowadzić też produkty, które są przeznaczone np. do redukcji naczynek, jeśli występują na skórze. Gdy widoczne są zmarszczki czy bruzdy, można sięgnąć po serum czy krem zawierające małocząsteczkowy kwas hialuronowy, który wnika w głębsze warstwy skóry. Warto obserwować reakcje swojej skóry i dobierać kosmetyki najlepiej do niej dopasowane.

Total
0
Shares
Prev
Witamina C w kremie: nowa era pielęgnacji skóry

Witamina C w kremie: nowa era pielęgnacji skóry

W natłoku dostępnych na rynku produktów do pielęgnacji skóry, witamina C staje

Next
Jak dbać o cerę wrażliwą?

Jak dbać o cerę wrażliwą?

Cera wrażliwa ma szczególne potrzeby pielęgnacyjne

You May Also Like