Ostatnimi czasy audiobooki zyskują coraz większe grono miłośników. Nie ma się co dziwić – to genialna forma dostępu do literatury, przede wszystkim dla tych, którzy w codziennym zabieganiu nie znajdują czasu na tradycyjną lekturę. Dzięki usługom audio online, można słuchać ulubionych książek wszędzie i o każdej porze. Na rynku dostępne są różne platformy oferujące tego typu usługi, a przy wyborze warto dowiedzieć się, która z nich najlepiej spełni nasze oczekiwania. W dzisiejszym artykule postawiliśmy się zastanowić, która z dostępnych platform wydaje się być lepszym wyborem – Bookbeat czy Storytel? Zapraszamy do lektury!
Czym różnią się Bookbeat i Storytel?
Bookbeat oraz Storytel to dwie popularne platformy audiobookowe, które mają swoich zwolenników. Zastanawiając się, którą z nich wybrać, warto przeanalizować ich różnice oraz pozytywne i negatywne strony. Każda z tych usług posiada specyficzne cechy, które możemy oceniać w oparciu o nasze własne potrzeby i przyzwyczajenia.
Zakres oferty oraz dostępnych języków
W kwestii dostępnych książek obie platformy zaskakują swoją różnorodnością. Zasadniczą różnicą jest obsługa języków – Bookbeat zdecydowanie bardziej koncentruje się na literaturze w języku angielskim oraz skandynawskim. Jeśli więc szukasz audiobooków w języku polskim, może nie być to platforma dla ciebie.
Z kolei Storytel posiada szeroką i ciągle poszerzaną ofertę książek w języku polskim, dzięki czemu jest bardziej atrakcyjny dla polskich użytkowników.
Jakość dźwięku i aplikacji
Obie platformy oferują wysoką jakość dźwięku, co pozwala na zanurzenie się w świecie książek. Jednak jeśli chodzi o samą aplikację, to Storytel uchodzi za bardziej intuicyjną i prostą w obsłudze. Natomiast Bookbeat ma bardziej minimalistyczny interfejs, który niektórym użytkownikom może wydać się mniej czytelny.
Cena
Ceny obu usług są dość zbliżone. W przypadku Storytel opłata za usługę wynosi około 40 zł miesięcznie za dostęp do nieograniczonej liczby książek. Bookbeat proponuje różne pakiety, na przykład opcję z limitowaną ilością słuchania w cenie już od 29,90 zł za miesiąc. Wybierając Bookbeat, warto zastanowić się, ile czasu będziemy w stanie poświęcić na słuchanie książek, aby nie przepłacić.
Rekomendacje i możliwości personalizacji
Storytel daje swoim użytkownikom więcej możliwości personalizacji. W bazie algorytmów system sugeruje czytelnikowi tytuły, które mogą go zainteresować w oparciu o wcześniejsze wybory. W przypadku Bookbeat takie możliwości są ograniczone, jednak platforma także stara się dopasować ofertę do potrzeb odbiorcy.
Wniosek – którą platformę wybrać?
Konfrontując bookbeat czy storytel, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, którą platformę wybrać. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkownika. Jeśli głównie słuchasz książek w języku polskim i zależy ci na intuicyjnym interfejsie, to Storytel może być lepszym wyborem. Jednak jeżeli czytasz głównie po angielsku, a także interesuje cię literatura skandynawska, to warto rozważyć Bookbeat.
Dobrym pomysłem jest wykorzystanie oferowanych przez obie platformy okresów próbnych. W ten sposób można przetestować usługę i zdecydować, która będzie lepsza dla własnych potrzeb.
Pora wybrać – Bookbeat czy Storytel?
W walce o koronę najlepszej platformy audiobookowej rywalizują ze sobą Bookbeat i Storytel. Chcąc dokonać odpowiedniego wyboru, warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak: oferta książek, dostępne języki, jakość dźwięku i aplikacji, ceny, personalizacja oraz rekomendacje. Bookbeat kieruje swoją ofertę do osób zainteresowanych audiobookami głównie w języku angielskim oraz skandynawskim. Warto zwrócić uwagę na różne pakiety cenowe oferowane przez platformę. W przypadku Storytel, są to audiobooki w polskim oraz dobrze dostosowane rekomendacje i intuicyjność aplikacji. Reasumując, ostateczny wybór zależy od osobistych preferencji, dlatego warto skorzystać z oferowanych okresów próbnych i samodzielnie przekonać się, która platforma spełni nasze oczekiwania.